Szanowni Państwo. 

Ustronianka wydobywa, produkuje i dostarcza wodę. Woda to życie. Ale życie może być różne – bywa także niegodne człowieka. Aby życie nabrało wartości, niezbędna jest Kultura. 

Woda jako bezcenne źródło życia i Qinoteatr jako bezcenny strumień Kultury

takie skojarzenie nasuwa się nam w naturalny sposób, kiedy marketingowo patrzymy na projekt Qinoteatr Pasja, do którego współtworzenia chcielibyśmy zaprosić Ustroniankę. (Państwa firma wpisuje się także w “pustynną opcję”, o której przy końcu).

Na rynku jest sporo producentów wody, ale intuicja pomysłodawcy projektu oraz lokalne i patriotyczne względy nie pozwalają nam proponować tej współpracy jakiejkolwiek innej firmie przed Ustronianką.

Jeśli zechcecie Państwo wesprzeć  projekt u jego początku, to żaden inny producent wody nie będzie miał możliwości zaistnienia w tej teatralnej przestrzeni. 

Gwarantujemy wyłączność dla Ustronianki. 

Co prawda dzisiaj nie możemy jeszcze zaproponować gwarantowanych grup docelowych, jednak dzięki temu nie operujemy wielkimi kwotami wsparcia, a Ustronianka przystępując do projektu będzie miała nieskrępowane możliwości budowania wokół projektu własnej polityki i strategii.

Wspieracie Państwo piłkarską reprezentację Polski oraz skoczków narciarskich. Powstaje zatem pytanie czy w Państwa strategii rozwoju znajdzie się miejsce na Kulturę. 

Wydaje nam się jednak, że pomoc sportowcom nie koliduje ze wspieraniem Kultury, tym bardziej, że nasz projekt jest innowacyjny i kusi bezkresną grupą docelową.

Zatem bez rozwlekania przedstawiamy:

Qinoteatr Pasja

propozycja dla Ustronianki

Zacznijmy od liczb. Według GUS w Polsce w roku 2021 było:

 

 • 14,2 tys. szkół podstawowych / 3,1 mln. uczniów
 • 6,6 tys. szkół ponadpodstawowych / 1,5 mln. uczniów
 • 22,4 tys. przedszkoli i punktów przedszkolnych / 1,4 mln. dzieci
 • 3944 centra kultury, domy kultury, ośrodki kultury, kluby i świetlice

Ogromny obszar, wielkie liczby i target – wielce pożądany przez działy marketingu niejednej firmy.

My mamy sposób na dotarcie do tych grup w sposób wybitnie kulturalny. 

W Qinoteatr Pasja będziemy tworzyć spektakle teatralne na wzór Teatru Telewizji i dystrybuować je w naszej sieci klubów tworzonych na naszych warunkach.

Do organizowania klubów zaprosimy w 2023 roku z obszaru całej Polski:

 1. przedszkola,
 2. szkoły podstawowe,
 3. szkoły ponadpodstawowe,
 4. placówki wychowawcze,
 5. osiedlowe, miejskie, wiejskie gminne ośrodki kultury (komercja kulturalna),
 6. domy kultury (oświata i edukacja kulturalna),
 7. biblioteki.
 8. Od roku 2024 będziemy zapraszać kawiarnie, hotele oraz osoby prywatne.

Sposób na dotarcie do targetu.

Produkcja najtańszego filmu tradycyjnymi metodami to kwoty zaczynające się od kilkuset tysięcy. Nie szokują nikogo kwoty powyżej miliona. Jaki by to nie był budżet, to w jego rezultacie powstaje treść, która ma przykuć uwagę widza i filmy są dystrybuowane przez sieć kin, przez telewizory lub przez wypożyczalnie zamienione na VOD. 

My także produkujemy treść, która ma przykuć uwagę widza. Jednak …

nasz koszt wyprodukowania godziny obrazu jest kilkunastokrotnie a nawet kilkudziesięciokrotnie niższy

…od kosztów tradycyjnej filmowej produkcji. Poza tym tworzymy własny kanał dystrybucji (jeśli przystąpicie Państwo do projektu to będzie to również Wasz kanał dystrybucji materiałów promocyjnych), przez który nasze obrazy będą docierać do bezkresnej widowni.

Jak to możliwe?

Pomysł opiera się na wykorzystaniu istniejącego a dotąd marnowanego potencjału. Potencjał ten tworzą pasjonaci teatru, którym nikt nie zarzuci braku serca i zaangażowania w tworzenie dzieła i często ich talenty wraz z niezłym warsztatem mogą zawodowych aktorów przyprawić o kompleksy lub co najmniej o wstyd.

Niżej umieściliśmy fragment obrazujący możliwości aktorów amatorów. Aktorzy z tej sceny to na co dzień: nauczyciel, muzyk, taksówkarz, urzędniczka… 

Aktorzy jak w tym przykładzie gwarantują wysoki poziom artystyczny. Dorzućmy do tego niezłą fabułę, wartką akcję, błyskotliwe dialogi, dynamiczne ujęcia oraz montaż i sukces jest wielce prawdopodobny.

Spektakle, jak powyższy fragment, będziemy prezentować dorosłym a w szczególności seniorom w kołach seniorów, których w Polsce jest co niemiara. Jednak w naszej strategii marketingowej wiodące role, zarówno aktorów jak i widzów, będą pełnić dzieci i młodzież, gdyż „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. (Zapraszamy Państwa do zobaczenia fragmentów różnych spektakli granych przez dzieci i młodzież umieszczone w zakładce spektakle. Są tam “Balladyna”, “Kto się boi pani Eś”, oraz “Mała syrenka”).

Dla młodzieży będziemy tworzyć wartościowe treści o walorach edukacyjnych i wychowawczych (m.in. lektury szkolne). Nie zapomnimy też o osobach niepełnosprawnych. W sumie będziemy budować prestiż Qinoteatrów jako alternatywę dla medialnej strawy dla mas. Prestiż zaś będzie niejako obligował kolejne placówki edukacyjne i kulturalne do współtworzenia sieci klubów Qlub Pasja.

Rozwojowi klubów będzie sprzyjać także nasza polityka cenowa licencji na Qinospektakle, która będzie bardzo zachęcająca szczególnie dla szkół. 

Innym ważnym czynnikiem zachęty jest fakt, że aby placówka mogła założyć u siebie klub, nie musi wcale ponosić jakichkolwiek kosztów inwestycyjnych, (chyba, że zechcą zamienić stary rzutnik na nowy).

Spragniony Kultury?
Wstąp do oazy i zaczerpnij
z najczystszego źródła Ustronianki.

Szanowni Państwo.

Wyobraźcie sobie pustynię. Idzie wędrowiec. Wokół piasek i słońce. I to jakie. Żar potworny, a woda w bukłaku dawno wypita.

Nagle zza horyzontu wyłania się oaza. Wędrowiec resztkami sił dobiega i…. pije, pije, pije – z najczystszego źródła Ustronianki.

Tak, zgoda, że zalatuje potwornym kiczem. Ale…

Qlub Pasja jako oaza Kultury. 

Wyobraźcie sobie Państwo, miejsce gdzie za darmo można napić się wody i zobaczyć dobry spektakl teatralny nie płacąc za niego wcale, lub płacąc symboliczną kwotę. Przypuszczamy, że w czasach wszędobylskiej komercji, takie miejsce wzbudzi ogromną ciekawość wśród mieszkańców miasta, w którym taka oaza się znajdzie. 

I tu powstaje pole do popisu dla marketingu Ustronianki

Aby stworzyć oazę kultury wystarczy dowolny kącik w lokalu z ekranem (ściana pomalowana na szaro) i rzutnikiem oraz intrygująca instalacja zaprojektowana dowolnie przez fachowców od inscenizacji, w której to instalacji będzie źródełko,

Do którego każdy widz będzie mógł podejść i czerpać z niego do woli,

i co najważniejsze ZA DARMO!!! (w początkowej fazie promocji oazy. Potem, kiedy temat zaskoczy można wprowadzić opłatę. To już jednak pozostawilibyśmy Państwa uznaniu)

Na początek wystarczy jedna lub kilka mobilnych instalacji. Taka objazdowa oaza. Przyjeżdża ekipa, montuje, przez tydzień odbywają się projekcje spektakli, po czym ekipa zwija oazę i pędzi do następnej pustyni kulturalnej (z tą metaforą kulturalna pustynia trzeba ostrożnie, żeby nie obrazić lokalnych animatorów kultury, którzy ambitnie zapraszają kabarety, kabarety i… kabarety).

Kiedy kawiarnia, w której odbyła się oaza, dostrzeże dla siebie korzyści, można jej wtedy zaproponować stałą instalację na dogodnych dla Ustronianki warunkach. 

Takich POS-ów powinni Państwu zazdrościć wszyscy producenci wody w tym kraju.

W animowanym nagłówku pozwoliliśmy sobie na hasło: “Ustronianka – źródło najczystszej Kultury”, które może być bardzo wartościowe marketingowo. 

Teatry amatorskie rzeczywiście są źródłem czystej kultury; takiej nieskażonej komercją jak teatry zawodowe. Niestety, teatry zawodowe aby przetrwać, nierzadko porzucają misję jaką mają do spełnienia. Zaś teatry amatorskie, przez swoją specyfikę, niezmiennie trwają przy sianiu kultury w narodzie. Chociaż słowo naród jest tu nadużyciem, bo siew odbywa się w bardzo wąskim polu, zazwyczaj niedaleko od ośrodka kultury, w którym teatr działa.

Dzięki Qinoteatrom może się to zmienić. Kiedy w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu loQomotywa wyłowimy perełki sceny i wspólnie z nimi stworzymy filmowe wersje spektakli, prezentując je potem w naszej sieci klubów, to będzie się dokonywała swoista rewolucja  – Teatralna Rewolucja na miarę XXI wieku.

Czyż nie jest to kusząca perspektywa warta zastanowienia? 

W imieniu własnym oraz współtwórców Qinoteatru Pasja

Prezes Qinoteatr P.S.A. Ryszard Mościcki