Co by nie robić to dziewczyny i tak górą.

"Spektakle na telefon to wyjątkowo zakręcony pomysł"

Taką opinię niedawno usłyszeliśmy. Trudno się z tym nie zgodzić. Ale wiele szalonych pomysłów w historii weszło w życie i stało sie  normą. Czy nam coś z tego wyjdzie? Hmmm… spróbujmy i przekonajmy się. Jedno jest pewne, że oglądanie jakichkolwiek treści w telefonie obróconym do poziomu jest dość męczące i nikt nie poświęciłby takiemu spektaklowi zbyt wielkiej uwagi. A w pionie – dlaczego nie? 

Spektakl na telefon? Że co? Że jak? Że niby się dzwoni i się zamawia jak pizzę? No nie. Na telefon znaczy, że klubowicz ma stały dostęp do spektakli w naszej bazie i może je dowolnie oglądać, i to tak jak lubi, trzymając telefon w pionie. 

Co w tym nadzwyczajnego? – zapyta ktoś. Ano to, że spektakle nagrane są specjalnie w pionowym kadrze. Nie jest to zwykłe przeskalowanie poziomego obrazu do pionu. Spektakl na telefon to z rozmysłem i z premedytacją głęboko przemyślany kadr pionowy, tak aby widz mógł się delektować SZTUKĄ gdziekolwiek – w poczekalni, w pociągu, w metrze, w autobusie, na przystanku tramwajowym… 

Niżej umieściliśmy próbki na bazie spektaklu w teatrze Roma sfilmowanego 10 lat temu. Deszczowa piosenka była filmowana w pionie co prawda do innych celów i nie do końca przedstawia nasze pionowe spektakle, ale ponieważ spektakle w pionie są dopiero w trakcie montażu więc niech chociaż “Deszczowa Piosenka” zarysuje ideę.