Kto się boi Pani Eś?

Ze śmiercią jest pewien problem. Nikt jej nie lubi, a prawie nikt na nią nie czeka. Z natury nie ma serca, nie przyjmuje słowa „nie” i dlatego musi ocieplić swój wizerunek. Stara się być uprzejma i zanadto nie straszyć tych, po których przychodzi. Tak naprawdę nie jest zła. Sama mówi, że jest raczej jak „Biuro Podróży”, które zabiera cię do Disneylandu, albo w inne miejsce, na wakacje all inclusive w jedną stronę.

Śmierć mieszka w Zaświatach razem ze swoim synem – Kostkiem. Dzięki niemu, a może przez niego, rozpoczynamy jego pierwszą podróż po Ziemi, na której nikt nie umiera. Dlaczego? Bo Kostek sądzi, że życie na Ziemi sprawia naturze ogromną radość, dlatego nie chce go nikomu odbierać.

Wierzy, że jeśli od tej pory mama Śmierć nie zabierze nikogo, Ziemia stanie się najszczęśliwszym miejscem we Wszechświecie. Tak jednak nie jest. Jego długa podróż stała się okazją do poznania nowych przyjaciół, między innymi Krowy, Kozy, Psa, który po raz pierwszy znalazł w nim swojego pana, Maleńkiej i jej Dziadka, który wciąż bawił się ze śmiercią w chowanego.

W swojej ponownej wędrówce, spotyka tych samych ludzi i zwierzęta, które nie wydają się być szczęśliwe. Cierpią z głodu i starości, bo Śmierć każe na siebie za długo czekać. Czy w końcu przyjdzie? Czy Kostek zrozumie, że postąpił źle nie słuchając mamy i wcielając swój plan w życie?

Obsada: Małgorzata Pogwizd, Katarzyna Pogwizd, Paweł Kaczor, Patryk Chronowski, Aleksandra Pogwizd, Adrianna Bochenek, Amelia Obrzut, Julia Surma, Dominika Wójcik, Kaja Pasiut, Blanka Bochenek, Tosia Magiera, Martyna Gajewska, Zuzanna Magiera, Karol Wójcik, Karolina Jeż, Igor Leśniak, Emilia Kruczek, Patrycja Chronowska, Paulina Jabłońska, Martyna Kruczek